Wniosek Dobry Start 300 zł na wyprawkę szkolną

300

Dobry start to program przewidujący przyznanie raz w roku wsparcia w wysokości 300 zł na wyprawkę szkolną dla ucznia, bez względu na dochód rodziny.

Z programu mogą skorzystać rodzice albo opiekunowi prawni ucznia w wieku do 20 lat, a w przypadku ucznia z niepełnosprawnością do 24 lat, możesz ubiegać się o świadczenie Dobry Start składając odpowiedni wniosek.

  1. Od 1 lipca do 30 listopada 2022 r. wniosek o ustalenie prawa do tego świadczenia będzie dostępny online w Bankowości Elektronicznej eSKOK w SKOK Progres

Jeśli wniosek zostanie złożony do końca sierpnia br., świadczenie wypłacone zostanie nie później niż do 30 września 2022 r. Jeśli wniosek złożony zostanie później, ZUS wypłaci świadczenie w terminie 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Jeśli wniosek zostanie złożony w przez Bankowości Elektronicznej SKOK Progres   to urzędowe poświadczenie odbioru (UPO) przesłane zostanie na adres e-mail podany we wniosku. Wiadomość zostanie wysłana z adresu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Świadczenie z programu Dobry Start jest zwolnione z opodatkowania. Nie podlega też egzekucji, więc komornik nie może zająć tych środków.

Więcej informacji na temat Programu Dobry Start na www.zus.pl oraz www.gov.pl/web/rodzina/dobry-start.